12 Aralık 2021 Pazar Günü Yapılacak Olan Strateji ve Bütçe Başkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınavına Girmeye Hak Kazanan Adayların Sınav Yerleri açıklanmıştır

2021-12-10T09:55:17+03:003 Aralık 2021|

Sınava İlişkin Genel Kurallar ve Açıklamalar:

 • Sınavda adaylara kendi mesleki alanlarından 40 soru, Genel İktisat alanından 10 soru olmak üzere toplam 50 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır.
 • Sınav süresi 100 (yüz) dakikadır.
 • Sınav 12 Aralık 2021 Pazar günü saat 10:00’da başlayacak, 11:40’da sona erecektir.
 • Sınav başlama saatini izleyen ilk 15 dakikadan sonra gelen hiçbir aday sınava alınmayacaktır. Sınavın ilk 30 ve son 15 dakikasında adayların sınav salonundan çıkmalarına izin verilmeyecektir. Ayrıca sınav süresince adayların tuvalet vb. ihtiyaçlarını gidermek için sınav salonundan çıkmaları kesinlikle yasaktır. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun dışarı çıkan bir aday tekrar sınav salonuna alınmayacaktır.
 • Sınav, Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesinde yapılacaktır.
 • Adaylar sınav giriş belgelerini başvuru sırasında kullanmış oldukları kullanıcı adı ve şifreleri ile https://sinavbasvuru.sbb.gov.tr/ internet adresine giriş yaparak çıktı alacak ve sınava gelirken yanlarında getireceklerdir. Ayrıca sınav salonlarında oturacakları sıra numaraları, bina girişine ve salon kapılarına asılarak da ilan edilecektir.
 • Kimlik kontrolleri ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınav başlamadan 1 saat önce sınava girecekleri binaların girişinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınav salonlarına giriş 09:00’da başlayacaktır.
 • Adaylar sistemden alacakları sınav giriş belgesi ve T.C. Kimlik Numarasını ihtiva eden güncel fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, süresi geçerli Pasaport, T.C. Kimlik Kartı (Yeni Kimlik), güncel fotoğraflı sürücü belgesi, geçici kimlik belgesi (yeni kimlik çıkartmak için verilen belge) ile sınav salonlarına alınacaktır. Sınav giriş belgesi ve yukarıda sayılan tanıtıcı resmi belgelerden birisini yanında bulundurmayan adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır. Sınav salonundaki yoklamalarda bu kimlikler dışında bir kimlik ile sınava girenlerin sınav başlamış olsa bile sınavları iptal edilecektir.
 • Adayların sınava gelirken yanında mutlaka yeterli sayıda yumuşak uçlu siyah kurşun kalem, silgi ve kalemtıraş getirmesi gerekmektedir. Adaylara kalem, silgi ve kalemtıraş verilmeyecektir.
 • Adayların sınava çanta, cüzdan, cep telefonu, saat (kol saati ve her türlü saat), kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (halka alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılar; anahtarlık, her türlü plastik ve metal içerikli eşyalar, her türlü elektronik/mekanik cihazlar ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. Araçlar, güneş gözlüğü dahil cam eşyalar (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı vb. kartlar, cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik cihaz, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah vb. teçhizat, her türlü müsvedde kağıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, su hariç içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleri, ilaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçları (Engel durumunu daha önce bildiren adaylar hariç) ile girmesine izin verilmeyecektir. Sınav esnasında yanlarında kapalı konumda olsa dahi söz konusu cihazları ve/veya sınav konuları ile ilgili ders notu, kitap, defter vb. kaynakları bulunduran adayların durumu sınav tutanağına yazılacak, sınav salon görevlileri tarafından herhangi bir uyarıda bulunulmaksızın söz konusu adayların sınavı geçersiz sayılacaktır.
 • Sınav öncesinde “Emanete Bırakma” hizmetimiz bulunmamaktadır.

Sınav giriş belgenizin çıktısını almak için tıklayınız.

Sınav giriş belgesinde yer alan açıklamaları ve uyarıları lütfen dikkatli okuyunuz. Sınava ilişkin her türlü sorunuzu aşağıda yer alan numaralar ve mail adresinden iletebilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Tel: 0312 294 52 15 – 0312 294 52 16

e-mail: pdb@sbb.gov.tr

Sınav Yeri Adresi:

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Cebeci Yerleşkesi Cemal Gürsel Caddesi      Cebeci/ANKARA

Sınav adresi harita görüntüsü için tıklayınız.