08 Aralık 2019 Pazar Günü Yapılacak Olan Strateji Ve Bütçe Başkanlığı Strateji Ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınavına Girmeye Hak Kazanan Adayların Sınav Yerleri açıklanmıştır

Sınava İlişkin Genel Kurallar ve Açıklamalar:

 1. Sınavda adaylara kendi mesleki alanlarından 40 soru, Genel İktisat alanından 10 soru olmak üzere toplam 50 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır.
 2. Sınav süresi 120 (yüz yirmi) dakikadır.
 3. Sınav 08 Aralık 2019 Pazar günü saat 10:00’da başlayacak, 12:00’da sona erecektir.
 4. Sınav, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi binasında yapılacaktır.
 5. Adayların sınav giriş belgeleri sınav binası önünde kurulacak stantlarda dağıtılacak olup; ayrıca sınav salonlarında oturacakları sıra numaraları, bina girişine ve salon kapılarına asılarak ilan edilecektir.
 6. Sınava 1 saat kala sınav binası bahçesinde olunması adayın menfaatinedir. Sınav salonlarına giriş 09:15’de başlayacaktır.
 7. Adayların çanta, cüzdan, cep telefonu, tablet, çağrı cihazı, telsiz vb. haberleşme araçları ile cep bilgisayarı, hesap makinesi, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu olan saat, kablosuz iletişim sağlayan kulaklık vb. elektronik cihazlar ile ders notu, kitap, defter vb. materyalle sınava girmeleri kesinlikle yasaktır. Bina girişinde üst aramalarında yukarıda bahsi geçen cihazlardan birinin tespit edilmesi halinde anılan materyali bulundurmakta ısrar eden aday sınava alınmayacaktır.
 8. Sınav esnasında yanlarında kapalı konumda dahi olsa söz konusu cihazları ve/veya sınav konuları ile ilgili ders notu, kitap, defter vb. kaynakları bulunduran adayların durumu sınav tutanağına yazılacak ve bu adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.
 9. Adayların sınava, şeffaf şişe içerisinde su dışında herhangi bir yiyecek-içecek getirmeleri yasaktır.
 10. Sınav öncesinde “Emanete Bırakma “ hizmetimiz bulunmamaktadır.
 11. Sınavda geçerli kimlik kartı olarak sadece T.C. kimlik numarası bulunan Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı, Ehliyeti veya Pasaportu kabul edilecektir. Bunların dışında hiçbir kimlik kartı geçerli değildir. Üst aramalarında kimlik kartlarının gösterilmesi gereklidir. Bu kimlik kartları olmayanlar sınava alınmayacaklardır. Sınav salonundaki yoklamalarda bu kimlikler dışında bir kimlik ile sınava girenlerin sınav başlamış olsa bile sınavları iptal edilecektir.
 12. Adayların sınava gelirken sınavda kullanmak için kurşun kalem(ler), silgi ve kalem tıraş getirmesi gerekmektedir. Adaylara kalem, silgi ve kalem tıraş verilmeyecektir.

Sınav Yeri Adresi:

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Cebeci Yerleşkesi Cemal Gürsel Caddesi Cebeci/ANKARA

Sınav adresi harita görüntüsü için tıklayınız.

2019-12-25T17:38:43+00:00